Skoči na glavno vsebino

Sveti, sveti zvezdica

Spoštovani! Vabimo vas na dobrodelno prireditev Sveti, sveti zvezdica, ki bo potekala v četrtek, 14. 12. 2023, ob 18. uri v Dvorani Čuklja. Prireditev sooblikujejo učenci šole, otroci iz vrtca, strokovni delavci in gostje,...

KRUH ZA ZAJTRK – SUPER DAN!

Teden med 13. in 17. novembrom 2023 je v Vrtcu Prvačina minil v znamenju kruha, žit in žitnih izdelkov. Glavni dogodek tedna je bil Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos, 17. novembra 2023, potekal...

Svečke so nam osvetljevale pot

V začetku novembra smo izvedli jesensko srečanje s starši. Srečanje smo pričeli v vrtcu Prvačina po matičnih igralnicah. Najprej so se otroci in vzgojiteljice predstavili staršem s pesmicami ob igranju ukulel. Najprej so otroci...

Tradicionalni slovenski zajtrk – kruh

V petek, 17. 11. 2023, smo v vrtcu Dornberk praznovali tradicionalni slovenski zajtrk. Dan prej, v četrtek, 16. 11. 2023, je celotna enota vrtca Dornberk spekla kruh. Otrokom smo najprej prebrali pravljico o peki...

OTROCI »DELIMO PRIJAZNOST«

13. novembra praznujemo mednarodni dan prijaznosti. V sklopu tega praznika smo se v vrtcu veliko pogovarjali o prijaznosti, dobrih odnosih, vljudnosti ipd. Otroci obeh vrtčevskih enot – Dornberk in Prvačina, smo delili kamenčke/lupinice prijaznosti,...

Tudi med počitnicami se imamo lepo …

Dneve jesenskih počitnic smo si na deževen dan popestrili z lutkovno – glasbeno pravljico »Ogledalce« v priredbi vzgojiteljic. Skupaj z otroki smo še zapeli jesenske pesmi ob spremljavi ukulel. Zaključili smo z gozdnim poligonom...

JESENSKI ŽIV ŽAV V VRTČEVSKI ENOTI PRVAČINA

V predprazničnem tednu smo se pripravljali na skupno jesensko dopoldansko druženje. Izhodišče za celotedensko pripravo nam je predstavljala zgodba Juha, ki iz buč se skuha (avtorice Helen Cooper). S pomočjo staršev smo zbirali domače...

DAN REFORMACIJE V VRTCU DORNBERK

So stvari, zaradi katerih je potrebno pokazati svojo nacionalno zavest. Vsaj na dan reformacije. Na naš državni praznik. Lahko zamenjaš dom. Državo. Religijo. Ampak brez lastne besede, brez lastnega jezika, materinega jezika, te ni....

CELODNEVNI IZLET Z VLAKOM V ŠTANJEL

Konec meseca oktobra so se otroci iz skupine Rdeči baloni odpravili na nepozaben celodnevni izlet v slikovito vasico Štanjel. Otroci so imeli priložnost doživeti čarobno naravo, spoznati kulturno dediščino ter se podati na nepozabno...

Dostopnost