Skoči na glavno vsebino

Godrnjava pikapolonica

V preteklem tednu smo strokovne delavke Vrtca Prvačina odigrale otrokom obeh enot lutkovno predstavo. Zgodba je bila prirejena po slikanici Godrnjava pikapolonica, avtorja Erica Carle. Ta govori o Godrnjavi pikapolonici, katera ne želi deliti listnih uši s Prijazno pikapolonico. Z mislijo, da je najpogumnejša želi obračunati z različnimi živalmi (oso, dihurjem, hijeno …). Vsake izmed njih pa se na koncu ustraši in odleti dalje. Tako nadaljuje vse do morskega psa, kateri jo nehote »mahne« z repom tako močno, da Godrnjava pikapolonica prileti spet na list z ušmi – prileti nazaj tja, kjer je bila na začetku. Tam vsa premočena, lačna in utrujena postane prijaznejša. Zahvali se pikapolonici za večerjo, list pa se jima zahvali, da sta pojedli vse uši in s tem omogočili, da raste dalje.

Strokovne delavke VP

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost