Skoči na glavno vsebino

Ribiči

V Vrtcu Dornberk in Prvačina sta nas ob reki Vipavi v Zaloščah obiskala ribiča Aljaž Troha in Tristan Susic Hosner. Z otroki smo se pred odhodom k reki Vipavi pogovorili o varnosti, ki je na prvem mestu. Tam sta nas pričakala ribiča. Poleg ribolova sta pripeljala tudi ribe iz ribogojnice Kobarid, katere so otroci potikali in spustili v vodo. Pri reki Vipavi smo vključili še druge aktivnosti. Prepoznavali smo rastline in živali ob vodi, gradili gradove iz peska, tekali ob vodi …

Otroci, ki preživijo čas v naravi, pridobijo številne koristi. Igranje in raziskovanje v naravnem okolju spodbujata ustvarjalnost, telesno dejavnost in razvijanje motorike. Prav tako se pri otrocih krepi spoštovanje do narave in zavedanje o pomenu varovanja okolja.

Obisk ribičev pri reki Vipavi je bil več kot le ribolov. Bila je priložnost za učenje, raziskovanje in uživanje v naravi. S pravilnim pristopom in upoštevanjem varnostih ukrepov smo skupaj ustvarili nepozabne spomine.

Zapisali: Radmila Sladojević in Lorena Rijavec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost