Skoči na glavno vsebino

RDEČI BALONI PRIPRAVILI BUČNO JUHO

Predšolski otroci so si v četrtek, 19. 10. 2023, za kosilo pripravili najboljšo jesensko bučno juho. Nekaj dni prej smo obiskali bližnji market, kjer smo skupaj izbrali sestavine, vključno z bučami. V jutranjem krogu smo se nato pogovorili o postopku izdelave in pripomočkih, ki jih potrebujemo. Ogledali in spoznali smo različne vrste poljskih buč. S pomočjo svojih majhnih rok so nato narezali in pripravili vse sestavine. Vmes so sestavine lahko tudi povonjali ali celo preizkusili.

Sledilo je kuhanje pod budnim nadzorom vzgojiteljic, kjer so otroci sodelovali pri mešanju. Občudovali so, kako se njihova juha spreminja v dišečo poslastico. Po kuhanju so jo otroci previdno preizkusili in bili navdušeni nad okusom svojega truda. Ugotovili so, da je njihova bučna juha najboljša in bili so ponosni na svoj kuharski dosežek.

Ta dogodek je ne samo okrepil njihove kuharske spretnosti, ampak tudi poudaril pomen sodelovanja, učenja in ustvarjalnosti v predšolskem obdobju.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost