Skoči na glavno vsebino

Mesec prijateljstva

Mesec september je bil pri Zelenih balonih uvajalni mesec. V skupino smo v začetku meseca z veseljem sprejeli šest otrok, ki so takrat vrtčevski prag prestopili prvič. S skupnimi močmi smo jim otroci, ki smo vrtec že prej obiskovali, pokazali, kako lepo se imamo v vrtcu. Ob tem smo se veliko pogovarjali o prijateljstvu, se spoznavali in se seznanili z našimi znaki, ogledovali smo se v ogledalu, spoznavali naša čustva in bili pozorni na čustva drugih otrok. Naučili smo se skrbeti drug za drugega in za mlajše otroke v skupini. Pihali in igrali smo se z mehurčki prijateljstva in zelenimi baloni, ki smo jih ustvarjali tudi s tiskanjem s tulci. Seznanili in naučili smo se naše čisto prve deklamacije z naslovom Tika tok (Anja Štefan) ter jo z veseljem ponavljali in deklamirali ob enostavnih gibih. Skupaj smo si ustvarili veliko kartonasto rojstnodnevno torto, jo poslikali s širokimi čopiči in nanje pritrdili pisane rožice. Urili smo se tudi v lepljenju in si ustvarili čisto svoje drevo prijateljstva ter ob tem prepevali pesem »Mi se imamo radi«. Ob koncu meseca smo v skupino povabili še Muco Copatarico, ki nas je naučila pospravljanja in nam bila vzor pri skrbi za vrstnike. Mesec september smo tako poimenovali kar mesec prijateljstva.

Zapisala: Lara Martinčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost