Skoči na glavno vsebino

Tačke pomagačke v vrtcu

Vrtec Prvačina – 4.3.2024, Vrtec Dornberk – 11.3.2024

Primus, Ronija in Lars so terapevtski psi iz Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov, ki so v vrtec prinesli zabavo in nas s svojimi vodnicami veliko novega naučili.

Vsako igralnico je obiskal en mali kosmatinec. Otrokom so zažarele očke že ob njihovem vstopu v igralnice. Seveda smo se najprej predstavili. Mi smo jih pobožali, kosmatinci pa so nam pomahali z repi, ponudili tačke. Veseli so bili prigrizkov, ki smo jim jih ponudili pod vodstvom vodnic.

Potem je sledilo nešteto vprašanj. Kako se pes imenuje, kaj je, kje spi, … Vodnice so nam potrpežljivo odgovarjale. Pokazale so nam, kako se pes prehranjuje, kako se ga skrtači in še veliko drugega. Seveda tudi to, kako se za psom počisti.

Pogum so pokazali tudi otroci, ki se psov sicer malo bojijo, ampak res so bili zelo prijazni, potrpežljivi in so hitro postali naši prijatelji.

Zapisala: Alenka Klavžar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost