Skoči na glavno vsebino

Buča debeluča

V vrtcu smo se odločili, da bomo spoznavali buče skozi različna področja in z vsemi čutili. To pomeni, da so se otroci seznanili s slikanico »Buča debeluča« ter vsebino zgodbe prikazali z gibanjem. Nekateri otroci so v vrtec prinesli buče različnih velikosti in oblik, da smo lahko tudi sedeli na njih, se vrteli in jih spoznavali na otip. Iz posameznih papirnatih delov buč so otroci ustvarjali in lepili zanimive oblike ter jih barvno okrasili s papirčki. Zaželeli smo si, da bi se z bučami tudi posladkali in se pomerili v kuharskih spretnostih. Hitro smo poiskali recept, za peko bučnih kolačkov. Najprej smo se odpravili v trgovino po sestavine in po masleno bučo na bližnjo kmetijo ter se lotili dela. Otroci so bili nad posebnimi bučnimi kolački povsem zadovoljni in veseli.

Zapisala: Kaja Jogan

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost