Skoči na glavno vsebino

SKRB ZA PTICE

S skupino Sončki smo se odločili, da ob teh mrzlih dneh poskrbimo za ptice. Najprej smo skupaj odšli v mesnico Faganel, kjer so otroci povprašali po svinjski masti, ki so nam jo v mesnici podarili. V vrtcu smo nato stisnili pomaranče, vitaminski sok smo popili, lupine pa uporabili kot čašice, ki smo jih kasneje napolnili. Svinjsko mast smo raztopili v mikrovalovni pečici, ob tem pa spremljali, kako se spreminja vonj v prostoru. V tekočo maščobo smo vmešali sončnična semena ter napolnili pomarančne lupine. Te smo z lesenimi paličicami še preluknjali in dodali vrvico. Ko se je masa nekoliko strdila na mrzlem zraku smo »pogačke za ptice« skupaj obesili na drevesa igrišča. Sedaj vsak dan skozi okno pridno spremljamo in opazujemo, kako se ptički veselo prehranjujejo.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost