Skoči na glavno vsebino

PUSTNO RAJANJE V VRTCU

Tudi v našem vrtcu so se na pustni torek otroci spremenili v princeske, razne super junake, astronavte, dinozavre, Miki miške, gasilce, itd V dnevih pred pustom so v obeh vrtcih potekale različne dejavnosti. Pustno...

SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

S prihajajočimi prazniki in običaji se še bolj zavedamo pomena kulture in ozaveščanja otrok že v predšolskem obdobju. V skupini najmlajših so otroci spoznali Franceta Prešerna, poslušali njegovo največjo pesem – slovensko himno Zdravljico...

NAŠ GOZDNI KOTIČEK … in raziskovanje narave

V letošnjem vrtčevskem letu smo začeli z oblikovanjem našega gozdnega kotiček – v njega prenašamo tudi vsakodnevne rutinske dejavnosti (npr. jutranji krog), poleg tega je v  njem dovoljeno najglobje raziskovanje, igramo  se najrazličnejše domišljijske...

IZVAJANJE PROGRAMA ZDRAVJE V VRTCU – VRTEC PRVAČINA

Z mesecem januarjem smo na nivoju celotne vrtčevske enote začeli z obravnavanjem tematike »zdravje«, smo vključeni v nacionalni program Zdravje v vrtcu (NIJZ). Program promovira zdravje in je usmerjen v izvajanje aktivnosti, ki ohranjajo...

S PSOM SMO OBISKALI VETERINARSKO AMBULANTO

Konec meseca decembra smo za skupino Rdeči baloni iz vrtca Dornberk organizirali prav poseben dan. S starši smo se dogovorili, da ta dan svojega otroka pripeljejo v vrtec Prvačina. Že začetek dneva je bil...

PRAZNIČNO DECEMBRSKO DOGAJANJE V VRTCU PRVAČINA

Mesec december je prav poseben mesec, v katerem se še bolj posvetimo medsebojnemu povezovanju – tako na nivoju vrtca kot izven njega. Tako si medsebojno naredimo praznične trenutke lepše, prijetnejše … in tkemo nove...

Obisk doma upokojencev

Čarobno pravljični čas je vrtčevski zborček pričaral tudi oskrbovancem Doma upokojencev Gradišče nad Prvačino. Otroci so jim dopoldne popestrili s pesmicami. Starejši občani so ob nastopih mlajših otrok še posebej veseli. Skupaj so peli...

Kuhanje marmelade

V prazničnem mesecu smo Modri baloni skuhali mešano marmelado. Otroci so najprej različno sadje (kaki, banane, kivi, jabolka) razrezali na koščke. Nato smo po receptu dodali še ostale sestavine in pridno mešali, da se...

Peka piškotov za dobrodelni bazar

Strokovne delavke Modrih balonov smo v mesecu decembru na ravni vrtca za otroke pripravile zanimivo dejavnost. Skozi zgodbo »Kje rastejo piškotki?«, smo jih popeljale do praznične peke piškotov. Naša Doris nam je dala recept...

Dostopnost