Skoči na glavno vsebino

PEKLI SMO PALAČINKE

To je bil čisto poseben dan. Najprej smo se v jutranjem krogu pogovarjali o različnih receptih, nato pa o sestavinah in pripomočkih, ki jih običajno potrebujemo za pripravo določenega recepta. Odločili smo se da spečemo palačinke. Umili smo si roke ter nadeli pisane predpasnike, da smo postali pravi kuhanji. Razdelili smo se v pet skupin, vsaka izmed skupin je prejela recept z navodili in pričela z delom. Na eni strani igralnice je bila tudi trgovina s sestavinami ter vsemi pripomočki za peko. Otroci so tako čisto samostojno zahajali v trgovino in dodajali v posodo vse potrebno. Velik poudarek je bil na dogovarjanju otrok med seboj, kar jim je odlično uspevalo. Po merjenju in mešanju sestavin je nastala masa, ki so jo s ponosom prinašali k električni plošči, kjer smo vzgojiteljice dokončale/spekle palačinke. Le te smo sprotno tudi mazali z različnimi namazi ter se z njimi posladkali.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost