Skoči na glavno vsebino

NAŠ GOZDNI KOTIČEK … in raziskovanje narave

V letošnjem vrtčevskem letu smo začeli z oblikovanjem našega gozdnega kotiček – v njega prenašamo tudi vsakodnevne rutinske dejavnosti (npr. jutranji krog), poleg tega je v  njem dovoljeno najglobje raziskovanje, igramo  se najrazličnejše domišljijske igre (gozdarje, gasilce, družino, preigravamo različne segmente junaških zgodb …), kar pa je bistveno – opazujemo naravo, pozorni smo na vsak zvok, spremembo, gojimo ustrezen odnos do narave (gozdni bonton), se sproščamo, povezujemo drug z drugim in smo tukaj in zdaj.

V zadnjem času nas narava zelo preseneča – »prikazuje« nam vse čarovnije zime (led, slana …), hkrati pa nam kaže tudi svoje prebujanje – v okolici našega gozdnega kotička smo namreč že opazili prve zvončke. Sprašujemo se, ali pomlad kmalu pride?

Kristina Primožič in Vesna Ferfolja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost