Skoči na glavno vsebino

Gozdna igralnica

Strokovne delavke Vrtca Dornberk menimo, da v gozdu otroci spoznavajo svet preko čutil, s katerim se zavedajo izkustvenega učenja, zato nas je prešinila ideja »Kaj če bi mi našim otrokom naredili gozdno igralnico?«. Zavihali smo rokave, organizirali sestanek, pozvali starše in vse ostale sodelujoče ter začeli z urejanjem. S pomočjo športnega učitelja Marka so starši igralnico uredili tako, da otrokom omogoča svobodno gibanje, sedaj pa jo bodo otroci dopolnili s svojo domišljijo. Gozdna igralnica bo otrokom pomagala pri raziskovanju, samozavesti, ustvarjalnosti, samozaupanju, ravnotežju, razvijanju motorike in svobodnemu gibanju. Igralnico smo otvorili v ponedeljek, 20. 5. 2024, in se v njej prvič igrali.

Zahvaljujemo se vsem staršem za njihovo večdnevno prostovoljno delo in organizacijo ter Andreju Cernatiču, ki nam je omogočil prostor za gozdno igralnico. To je dokaz, kaj vse lahko naredimo, če vsi stopimo skupaj z enim samim ciljem. Sedaj imajo otroci Vrtca Dornberk svoj prostor za svobodno gibanje v gozdu.

Zapisale Lorena Rijavec in Pia Kobal

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost