Mali planinec

V letošnjem šolskem letu smo Modri baloni začeli s popoldanskimi pohodi v okviru Mali planinec. Raziskovali bomo pešpoti v Dornberku in njegovi okolici.

Tako smo se v četrtek, 20. 10. 2022, odpravili na prvi pohod. Dobili smo se pred vrtcem, od koder nas je pot vodila skozi vas proti reki Vipavi. Tam smo prečkali most in nadaljevali po učni poti mimo bajerja. Ustavili smo se pri informativni tabli.

Poučili smo se o nastanku mrtvice in spoznali, da je to eno izmed najbolj ogroženih življenjskih okolij. Poleg rastlin so si tukaj dom poiskale tudi nekatere redke vrste živali (Čaplje, Bukov kozliček, riba Mazenica, Veliki detel …).

Nadaljevali smo v smeri proti Zaloščam in se ustavili na travniku. Tu smo se okrepčali s pijačo, ki smo jo imeli v nahrbtnikih.

Med potjo smo naleteli na naravne »ovire«, ki smo jih uspešno premagovali. V košarico pa smo nabrali plodove, s katerimi bomo v vrtcu okrasili našo igralnico.

Krožna pot nas je vodila nazaj proti vrtcu.  Zasluženo smo pred vrtcem dobili 1. štampiljko v Planinsko knjižico.

Veselje na otroških obrazih je povedalo več kot besede.

Komaj že čakamo na naslednji pohod, ki bo v/na …. ?

Zapisali: Ornela Nikić in Radmila Sladojević