Skoči na glavno vsebino

BALERINA TATIJANA NA OBISKU

V torek, 19. septembra 2023, je vrtec v Prvačini obiskala prava balerina. Prišla je na obisk k otrokom iz skupine Sončki in jih povabila v telovadnico. Tam jim je predstavila svoj šport, pokazala primerno obleko in obutev, ki jo tudi sama uporablja, in nam ob baletni glasbi zaplesala. Kmalu je k plesu povabila tudi otroke, ki so se ji z veseljem pridružili in tudi sami zarajali. Skupaj smo plesali v  vlakcu, ponazarjali ples listja v jeseni, plesali v krogu, se igrali različne plesne igre in se seznanjali z osnovnimi baletnimi gibi. Balerina Tatijana nas je naučila tudi nove izštevanke, ki nas bo vedno znova vabila k plesu, gibanju in zabavi.

Prav tako je Tatijana Černilogar obiskala tudi otroke v Dornberku (skupine Rumeni, Modri in Rdeči baloni), in sicer 22. Septembra 2023. Kot se za vsak šport spodobi, smo se skupaj na plesni način najprej ogreli, nato pa nadaljevali s pravimi plesnimi koraki. Otroci, tako deklice kot dečki, so se med spoznavanjem baleta ustrezno plesno izražali in zelo uživali. Za vse to se balerini Tatijani iskreno zahvaljujemo in si želimo, da nas še kdaj obišče.

Zapisali: Lara Martinčič in Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost