OBISK ZAPOSLENIH VRTCA HANSA CHRISTIAN ANDERSENA

(iz LJUBLJANE)

V soboto, 10. 6. 2023, smo v vrtcu Dornberk gostili zaposlene iz ljubljanskega vrtca Hansa Christiana Andersena.

Sprejeli smo jih z najlepšo dobrodošlico – nastopom otrok našega vrtčevskega pevskega zbora (pod vodstvom Mateje Šimac).

V nadaljevanju smo strokovne delavke predstavile kraja Dornberk in Prvačina … ter umeščenost obeh vrtcev v kraj. Seznanile smo jih tudi z delovanjem in specifikami.

Gostje so imeli možnost ogleda vrtca, igralnic in okolice – ob tem smo si medsebojno izmenjevali primere dobre prakse, se pogovarjali o morebitnih mogočih spremembah in nadgradnjah.

Z obiskom smo bili zadovoljni vsi – saj smo se preko druženja medsebojno bogatili. V prihodnje pa bomo vezi ohranjali in se še pogosteje povezovali.

Otrokom so v dar prinesli igrače in zbirko pravljic Zlate Andersenove pravljice, s posvetilom: »Želimo vam, da prek ustvarjalnosti Hansa Christiana gojite slovensko besedo in otrokom privzgojite ljubezen do knjig. Hvala iz srca za gostoljubnost. Andersenovi.«.

Zapisala: Kristina Primožič