Skoči na glavno vsebino

Gozdni otroci

Na krasen jesenski dan so otroci iz skupine Rumeni baloni postali pravi gozdni otroci. Že v vrtcu smo se pogovorili o pravilih, ki veljajo v gozdu. Ugotovili smo, da moramo biti spoštljivi do rastlin in živali, da moramo paziti tudi na lastno varnost.

Med potjo smo opazovali spremembe v naravi, v gozdu našli polžke, pa gobe in orehe, jesenske listke, šopek in paličice. Vse smo naložili v košarico in kasneje odnesli v vrtec.

V gozdu so nas pričakale tudi živali: ježek, pa medved in zajček, miška in ptička. Seveda so to bile naše prijateljice lutke, ki so nam zaigrale lutkovno predstavo. Izvedeli smo, kaj vse morajo živali jeseni postoriti zato, da pozimi niso lačne. Predstava v naravi je bila nekaj posebnega in gotovo nas bodo živali v gozdu tako lepo presenetile še kdaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost