Skoči na glavno vsebino

ISKANJE SLEDOV JESENI NA MANDRIJI

Lepo vreme je v petek, 29. 9. 2023, na plano zvabilo tudi najstarejše otroke iz vrtca v Prvačini. Sončki smo se v vetrovnem, a toplem sončnem dnevu odpravili proti Mandriji in na poti do cilja opazovali naravo ter iskali sledove, ki jih je v Prvačini že pustila Tetka Jesen. Opazili smo veliko rdečih, rumenih in rjavih listov, storžev, nekaj kostanja, lešnikov in želoda, pa tudi kar nekaj polžev. Skušali smo poiskati tudi škratka Zlatka, ki ge. Teti Jesen pomaga pri ustvarjanju jeseni v naših krajih, a pri tem nismo bili uspešni. Dobro se nam je skril! Kmalu smo prispeli na vrh hriba in tam smo dočakali tisto najlepše, postanek z malico in pijačo. Uživali smo tudi v jutranjem krogu na travniku, igrah in prepevanju ter v pogledu na Vipavsko dolino. Po poti nazaj smo se v Prvačino spustili mimo vinogradov, oljčnikov in sadovnjakov ter končno prispeli do vrtca, kjer smo si ponosno zaploskali.

Zapisala: Lara Martinčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost