Sodelovanje v okviru projekta obrnimo svet na (b)olje

(sodelovanje s Komunalo Nova Gorica)

Najstarejši otroci vrtca Dornberk in Prvačina (oddelka Rdeči baloni in Sončki) smo se posvetili tematiki usvajanja ekološkega ravnanja.

Preko različnih zgodb (npr. O Miški, ki je iskala sir – avtorice M. Košmrlj) smo se z otroki pogovarjali o našem vplivu na okolje … v nadaljevanju usmerjeno o razvrščanju odpadkov.  Razvrščanja smo se aktivno lotili tudi v vrtcu.

g. Aljaž Urh, ki je vodja projekta Obrnimo svet na bOLJE, nas je povabil na dogodek (proslavo) ob postavitvi zabojnika za zbiranje odpadnega olja (ekološki otok med Zaloščami in Dornberkom).

Na ekološki otrok smo se večkrat še vrnili, se pogovarjali o ustreznem razvrščanju odpadkov in opazovali, ali je novo postavljen zabojnik za odpadno olje v uporabi.

Odpadno olje pa smo (pod mentorstvom gospoda Aljaža Urha) preko delavnice uporabili za izdelavo čajnih svečk.

Otrokom je bila delavnica v neverjetno veselje in ponos – svečk namreč ni bilo potrebno kupiti, ampak smo jih naredili (tudi obarvali) povsem sami.

Zapisala: Kristina Primožič