Skoči na glavno vsebino

Sončkov kolesarski dan

V sredo, 21. 9., smo v okviru Evropskega tedna mobilnosti na igrišču pred vrtcem Prvačina izpeljali kolesarski dan. Otroci iz skupine Sončki so si najprej nadeli čelade, nato pa se zapeljali po poligonu s čisto pravimi prometnimi znaki. Še prej pa se seznanili s pravili v prometu, ki jih je zaradi varnosti potrebno upoštevati. Ta dan smo tudi starše pozvali, v kolikor je mogoče, naj se skupaj z otrokom od doma pripeljejo s kolesi. Ko so bili otroci utrujeni, so si lahko dobro ogledali svoje kolo in vse sestavne dele. Kasneje so ga v igralnici tudi pobarvali in se ob tem veliko pogovarjali, kako lepo nam je bilo. Otroci so v tem tednu ugotovili, da je prevažanje s kolesom veliko boljše kot z avtomobilom. Pri tem skrbiš za zdravje, razgibaš svoje telo in obenem varuješ našo čudovito naravo. Tako smo skupaj pozvali k spremembi potovalnih navad in zajeli letošnji slogan »Trajnostno povezani«.

Zapisala: Monika Uršič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost