TEDEN OTROKA

Ob letošnjem Tednu otroka, ki je potekal med 7. in 13. oktobrom, smo se osredotočali na temo »Otrok, nepopisan list«. Ob tej priložnosti smo se vprašali: ali lahko najdemo kakšne vzporednice med otroštvom nekoč in danes? Na prvi pogled bi rekli, da težko; toliko se je spremenilo – tehnologija, način vzgoje, tempo življenja. Edino, kar ostaja enako, je samo bistvo “biti otrok”. Pri Rdečih balonih smo se tako posvetili igram in igračam, ki so jih otroci imeli oz. izdelali sami. Iz naravnih materialov smo izdelali frače, nato pa na srečanju s starimi starši izdelali zmaje. V tednu otroka smo strokovne delavke vrtca za otroke izvedle dramsko igrico Sapramiška. Zunanja sodelavka Ljuba Krušič pa je v Tednu otroka za otroke predstavila dve zgodbi – Prašiček Žiga ter avtorsko zgodbo na temo gasilcev: Junak med junaki.