OBISK RIBIČEV

V Vrtcu Dornberk sta nas obiskala ribiča Tristan Susič Hosner in Aljaž Troha. Otrokom sta opisala poklic ribiča.

Preko fotografij sta jim pokazala nekatere vrste rib, ki živijo v rekah po Sloveniji. Seznanila sta jih o skrbi za okolje ter jim pokazala ribiško opremo (ribiško palico, različne vabe, trnek, hrano za ribe …). S pomočjo vonja, vida in otipa so se otroci seznanili z različnimi vrstami vab.

Prikazala sta jim tudi način lovljenja rib skozi igro in sicer tako, da sta otrokom oprtala nahrbtnik na rame in ga s pomočjo palice zapela. Ribič je otrokom omogočil tudi vrtenje mlinčka.

Otroci so med predstavitvijo veliko spraševali in s tem izkazovali navdušenje in zanimanje nad poklicem ribiča.

V začetku junija pa sta nas povabila v Zalošče k reki Vipavi, kjer sta nam prikazala način lovljenja.

Ribičema se zahvaljujemo za bogato predstavitev in izvedbo ribolova ob reki.

Zapisale: Ornela Nikić, Radmila Sladojević in Lorena Rijavec