TEDEN MOBILNOSTI PRI RDEČIH BALONIH

Evropski Teden mobilnosti je letos potekal od 16. 9. 2024 do 22. 9. 2024 pod sloganom »Udoben javni prostor za – za vse«. V skupini Rdečih balonov smo izvajali dejavnosti, s katerimi smo otroke ozavestili o pomembnosti skrbi za okolje in otroke poučili o različnih oblikah mobilnosti ter prometu. Med tednom smo se osredotočili na branje knjig z vsebino o prometu. S pomočjo ugank so otroci spoznavali različna vozila in njihovo uporabo, preko pogovora pa smo otrokom pojasnili vpliv prometa na onesnaževanje zraka. Odpravili smo se na izlet do Prvačine, nato pa se z avtobusom odpeljali nazaj v Dornberk. Najbolj pričakovani dogodek Tedna mobilnosti pa je bil kolesarski dan, kjer so se otroci s ponosom pokazali svoje sposobnosti vožnje.