Skoči na glavno vsebino

NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA

V prvem oktobrskem tednu, Tednu otroka, in v okviru nacionalnega meseca skupnega branja, ki je v letošnjem letu potekal od 8. septembra do 8. oktobra, smo s skupino otrok obiskali potujočo knjižnico in na bibliobusu preživeli zelo zanimivo urico, prvič pa smo se odpravili tudi v krajevno knjižnico v Prvačini, kjer nam je prijazna knjižničarka razkazala prostor in predstavila svoje delo. V knjižnici smo si na njeno priporočilo izposodili slikanico, pisano v rimah, z naslovom Koala, ki vse zmore (R. Bright in J. Field) ter jo še isti dan z veseljem prebrali. V skladu z letošnjo poslanico Tedna otroka – Zakaji in zatoji radovednosti – smo si izposodili tudi nekaj otroških enciklopedij o naravi in živalih. Ob listanju teh knjig se je v vseh nas prebudila radovednost, želja po raziskovanju in odkrivanju sveta, tako je bilo ob tej dejavnosti najpogostejše otroško vprašanje “zakaj …”, temu pa je sledil odgovor: “zato …”. Pred nami se je tako razprostrl širok svet novega znanja, spoznanj in izkušenj, vzbudila pa se je tudi želja po raziskovanju narave in bivanju na prostem.

Znotraj nacionalnega meseca skupnega branja smo Sončki spoznavali in prebirali tudi slikanico Preberi mi zgodbo! (B. Carboneill). Gre za pravljico o zaupanju, ki spleta nepričakovana prijateljstva, pravljico, ki nas spodbuja k skupnemu branju, in predvsem za pravljico, ki spodbuja medsebojno učenje in pomoč ter lepo in prijazno vedenje do soljudi. Otroci so se ob poslušanju prebiranja zgodbe z nastopajočimi liki zelo poistovetili in po slikanici tudi samostojno posegali, jo pregledovali in si pripovedovali.

Zapisala: Lara Martinčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost