Skoči na glavno vsebino

OBISK ŠOLSKE KNJIŽNICE

Najmlajši otroci iz Vrtca Dornberk obožujemo knjige, zato smo se v mesecu februarju veliko pogovarjali tudi o knjižnici in ugotovili, da tam domujejo knjige vseh vrst. Razmišljali smo o bontonu vedenja, ki velja v knjižnici ter sami ugotovili, da se v knjižnici pogovarjamo tiho. Spoznali smo poklic knjižničarja in knjižničarke. Obiskali smo »knjižnico« v vrtcu, si ogledali več vrst knjig ter svoje znanje o knjižnici praktično preverili. Zaradi velikega navdušenja in želje po ogledu prave knjižnice smo se s knjižničarko Edico dogovorili za obisk šolske knjižnice. Kot pravi velikani smo se odpravili na šolo, kjer nas je pričakala ga. Edica, nam razkazala knjižnico in za ogled razdelila primerne kartonke. Popeljala nas je skozi vse prostore knjižnice in nam pokazala tudi pravo »bolnišnico za knjige«. Pomagali smo ji pri lepljenju raztrgane kartonke, ona pa nam je na pomoč priskočila pri iskanju želene slikanice, ki smo si jo izposodili in jo odnesli s seboj v vrtec. Ob koncu obiska smo knjižničarki v zahvalo za topel sprejem zapeli pesem ter ji poklonili spomin na nas, ona pa je vsakemu izmed nas podelila pravo revijo. Bili smo jih zelo veseli in prav ponosno smo jih odnesli nazaj v vrtec. Veselimo se že vseh nadaljnjih srečanj s knjigami in obiskov v knjižnici!

Zapisala: Lara Martinčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost